Saad/Wawrzyńczyk wygrały kolejny turniej. Najlepsze w Plaży Open!

Agata Wawrzyńczyk i Magdalena Saad wygrały kolejny turniej siatkówki plażowej w tym sezonie. Tym razem miały sobie równych podczas Plaży Open 2018 w Dąbrowie Górniczej.

Niedzielną rywalizację otworzyły mecze ćwierćfinałowe, w których zmierzyły się pary Monika Brzostek/Aneta Kaczmarek z Justyną Tylutki/Joanną Wiatr i Magdalena Saad/Agata Wawrzyńczyk z Aleksandrą Zdon i Pauliną Biranowską. Oba mecze zakończyły się w dwóch setach, a ostatecznie do półfinału awansowały Brzostek/Kaczmarek i Saad/Wawrzyńczyk.

W meczach o finał również nie było tie-breaków. Brzostek i Kaczmarek musiały zmierzyć się z parą kadrową Aleksandra Wachowicz/Kinga Legieta. Tym razem lepsze okazało się połączenie młodości z doświadczeniem, bowiem to druga z drużyn zwyciężyła i awansowała do wielkiego finału. Z kolei Saad i Wawrzyńczyk bez większych problemów pokonały Zdon i Biranowską i również mogły czekać na mecz o złoto.

W meczu o trzecie miejsce Brzostek i Kaczmarek po trudnej walce pokonały Pakułę i Balcerowicz 2:1. Trzy sety kibice oglądali również w finale. Swoje doświadczenie wykorzystały jednak Saad i Wawrzyńczyk i po bardzo wyrównanym meczu wygrały 2:1.