Janiak/Brożyniak powrócili! Znów najlepsi w Plaży Open!

Jeśli Piotr Janiak i Jędrzej Brożyniak grają w turniejach Plaży Open, to wygrywają. Tak było w pierwszych zawodach w Dąbrowie Górniczej, a teraz wygrali w łódzkiej Manufakturze.

W ćwierćfinałach Litwini Matas Navickas i Patrikas Stankevicius grali z duetem Adam Andrys/Roman Andrys. Pokonali Polaków w dwóch setach i znaleźli się w najlepszej czwórce. Stawkę uzupełnili Sebastian Kaczmarek i Paweł Lewandowski, którzy wygrali z Andrzejem Paszkowskim i Robertem Kozłowskim 2:0.

W półfinałach na rywali czekali już Jędrzej Brożyniak/Piotr Janiak i Marcin Ociepski/Jarosław Lech. Pierwsi zagrali z Kaczmarkiem i Lewandowskim i bez większych problemów pokonali ich 2:0. Identycznym wynikiem zakończył się drugi półfinał, a Litwini musieli uznać wyższość Lecha i Ociepskiego.

Zespół spoza Polski świetnie zagrał jednak w meczu o trzecie miejsce. Navickas doskonale prezentował się w obronie, a Stankevicius zatrzymywał rywali blokiem. Mecz z Kaczmarkiem i Lewandowskim był jednak na tyle wyrównany, że zakończył się tie-breakiem. Brąz ostatecznie zdobyli Litwini.

W finale spotkały się dwie najwyżej rozstawione pary, czyli Lech/Ociepski i Brożyniak/Janiak. I na taki mecz czekali kibice. Co prawda druga z par wygrała w dwóch setach, ale spotkanie było pełne spektakularnych wymian, obron i akcji. Minimalnie lepsi okazali się jednak Brożyniak/Janiak i wygrali drugi turniej Plaży Open 2018.

Kolejne zawody odbędą się w Zamościu (20-22 lipca)