Historyczny turniej w Pile dobiegł końca!

Po raz pierwszy Plaża Open zagrała przy sztucznym świetle. Atmosfery siatkarskiego święta nie zepsuł nawet deszcz, który spadł na pilskie „Płotki” przed rozpoczęciem finałowych zmagań.

W barażach turnieju męskiego (1/4 finału) Kamil Kwasowski/Dawid Ogórek pokonali mimo porązki w pierwszym secie, po tie-breaku parę Adam Parcej/Mateusz Radojewski, z kolei duet Jarosław Lech/Sebastian Sobczak w dwóch szybkich setach odprawił Bartłomieja Lewickiego/Bartosza Kiernoza. W 1/2 finału zarówno Lech/Sobczak, jak i Witczak/Wojtasik w dwóch partiach okazali się lepsi od swoich rywali. W małym finale bez większym problemów z parą Kwasowski/Ogórek zwyciężyli Jędrzej Brożyniak/Bartłomiej Dzikowicz, z kolei po fascynującym stojącym na wysokim poziomie meczu, pełnym znakomitych ataków, obron ale i spektakularnych bloków Damian Wojtasik/Dominik Witczak pokonali 2:1 Sebastiana Sobczaka/Jarosława Lecha.

W turnieju kobiet w meczu o brązowy medal Agnieszka Wołoszyn/Karolina Suwińska pokonały w dwóch setach Magdalenę Szczytowicz/Aleksandrę Baron, z kolei co ciekawe jeszcze szybciej w wielkim finale z „młodymi gniewnymi” polskiej siatkówki plażowej rozprawiły się Joanna Wiatr/Martyna Wardak czyli „Tatarek Team”. Jeżeli chodzi o turniej amatorów to w nim w wielkim finale spotkały się pary Joanna Karasiewicz/Małgorzata Wawrzyńska oraz Bartosz Kujawski/Łukasz Wawrzyński (brat Gosi). Po ciekawym spotkaniu, w którym nie brakowało ciekawych, momentami zabawnych sytuacji zwycięsko wyszli Panowie, którzy po końcowym gwizdku rzucili swoje koszulki wiernym fankom, które dopingowały ich podczas spotkania.

Osobny rozdział należy poświęcić kibicom, którzy mimo oberwania chmury przed meczami finałowymi tłumnie wypełnili trybuny, oraz strefy dookoła boisk tworząc przy okazji doskonałą atmosferę prawdziwego święta siatkówki plażowej!