Dla KibicówPlaża Open Cieszyn – warto zobaczyć:

Ratusz na Rynku w Cieszynie

Zabytkowy ratusz cieszyński, znajdujący się w narożniku południowej pierzei Rynku i ul. Srebrnej.

Wieża Piastowska


Obok rotundy znajduje się XIV-wieczna wieża, która jest jako jedyna zachowana w całości wieża gotycką z rezydencji Piastów Cieszyńskich. Ma ona wysokość 29 metrów, i aby wejść na jej szczyt trzeba pokonać aż 120 schodów. Podczas wycieczki po schodach poznać można historie miasta oraz budynku, a na sam szczyt stanowi fantastyczny punkt widokowy na miasto Cieszyn, Czeski Cieszyn oraz na cały Beskid Śląski.

Studnia Trzech Braci

Studnia związana jest z legendą powstaniu miasta, z której możemy się dowiedzieć, że w 810r. trzej bracia: Bolko, Leszko i Cieszko, po długiej wędrówce spotkali się przy źródle, zwanym dziś „studnią trzech braci” przy której postanowili założyć miasto Cieszyn. Studia jest symbolem miasta. Zdobi ją żeliwna altana, która została postawiona w 1860r. w rocznicę 1050-lecia miasta. Studnie znajdziesz na Starym Mieście przy brukowanej uliczce między Rynkiem, a Cieszyńską Wenecją.

Plaża Open 2021 Cieszyn

Baza noclegowa w Cieszynie

Prezentujemy preferowane miejsca noclegowe podczas turnieju Plaża Open 2021 w Cieszynie.

8 pokoi OFKA Cieszyn

8 Pokoi OFKA

ul. Zamkowa 3b (wzgórze zamkowe), 43-400 Cieszyn

Hotel Liburnia Cieszyn

Hotel Liburnia

ul. Liburnia 10, 43-400 Cieszyn

Gościniec Cieszyn

Szkolne Schronisko Młodzieżowe “Gościniec”

al. Jana Łyska 21, 43-400 Cieszyn

Plaża Open Myślenice – warto zobaczyć:

Rezerwat przyrody Zamczysko nad Rabą

Rezerwat krajobrazowy, który został utworzony w 1962r. w celu zachowania ze względów krajobrazowych fragmentu lasu mieszanego z ruinami średniowiecznego zamku obronnego nad rzeką Rabą. Obejmuje on 1,35 ha lasu na północno-zachodnim stokach góry Uklejny. W rezerwacie znajdują się położone na skałach ruiny wieży strażniczej oraz pozostałości głębokiej fosy. Teren jest udostępniony do zwiedzania – prowadzi po nin ścieżka dydaktyczna oraz czerwony szlak turystyczny (Mały Szlak Beskidzki).

Polana Mikołaja

Polana Mikołaj zajmuje płytką przełęcz pod szczytem Plebańskiej Góry (495m n.p.pl). Stoi na niej kapliczka słupowa, murowania z kamienia, z obrazem Św. Mikołaja. Dzisiaj jest to jedno z ulubionych miejsc spacerowych mieszkańców Myślenic.

Kolej krzesełkowa na Górę Chełm

Jednoosobowa kolej krzesełkowa na Górę Chełm w Myślenicach (o długości 2006 metrów) i jest jedną z najdłuższych tego typu kolei w Polsce. Prowadzi z samego Zarabia, aż na sam szczyt Góry Chełm nad malowniczym terenem Rezerwatu Bluszczu. Ze szczytu Góry Chełm roztacza się przepiękne panorama na Myślenice i okoliczne wzniesienia.

Plaża Open 2021 Myślenice

Baza noclegowa w Myślenicach

Prezentujemy preferowane miejsca noclegowe podczas turnieju Plaża Open 2021 w Myślenicach.

Hotel Park

ul. Mostowa 57, 32-400 Myślenice

Villa Vincentów

ul. Zdrojowa 146, 32-400 Myślenice

Hotel Krak

ul. Szkolna 2, 34-400 Myślenice

Plaża Open Kołobrzeg – warto zobaczyć:

Molo

Molo jest zlokalizowane w Dzielnicy Uzdrowiskowej, obok sanatorium Bałtyk. Jego konstrukcja ma 220 metrów i 9 metrów szerokości, która została odnowiona po zniszczeniu podczas II wojny światowej w 1971 r. W 2014 r. obiekt został poddany renowacji, gdzie pojawiły się między innymi imponujące kolorowe iluminacje świetlne.

Latarnia Morska

Pierwszy raz światło latarni morskiej w Kołobrzegu zabłysło w 1666r. W 1899 r. podwyższono światło latarni za pomocą murowanej wieży. Latarnia została całkowicie zniszczona podczas II wojny światowej, jednak szybką ją odbudowano. Obecnie ma 26 metrów, a z jej szczytu roztacza się panorama na morze Bałtyckie i port.

Muzeum Oręża Polskiego

Muzeum istniej od 1963r i mieści się w zabytkowym pałacu Braunschweigów. W zbiorach instytucji możemy zobaczyć między innymi lufy armatnie czy kolekcje broni ze średniowiecza. Możemy tam również podziwiać eksponaty związane z walką na morzu pochodzące z XVII wieku. Znajduje się również tutaj największa kolekcja mundurów w Polsce.

Plaża Open 2021 Kołobrzeg

Baza noclegowa w Kołobrzegu

Prezentujemy preferowane miejsca noclegowe podczas turnieju Plaża Open 2021 w Kołobrzegu.

Hotel***** Aquarius SPA

ul. Kasprowicza 24, 78-100 Kołobrzeg

Hotel**** Baltic Plaza mediSPA&fit

ul. Plażowa 1, 78-100 Kołobrzeg

Pensjonat** Relax

ul. Tadeusza Kościuszki 10, 78-100 Kołobrzeg

Plaża Open Białystok – warto zobaczyć:

Pałac Branickich – Polski Wersal

Prawdziwa wizytówka Białegostoku. Początki pałacu sięgają XVI wieku, jednak dzisiejszy wygląd polskiego Wersalu to kwestia jego odbudowy, która nastąpiła w latach 1946-1960, po tym jak Pałac został zniszczony w trakcie II Wojny Światowej. Dzisiejszy pałac jest siedzibą Uniwersytetu Medycznego.

Katedra Białostocka

Katedra jest złożona z dwóch budynków, które wyraźnie się od siebie odcinają. Co ciekawe, są one spójne ze sobą architektonicznie. Pierwszy budynek pochodzi z XVII wieku, z kolei drugi na początku ubiegłego stulecia. Jest to najstarsza murowana budowla w Białymstoku.

Rynek w Białymstoku

Rynek w Białymstoku ma ten plus, że cały obszar jest wyłączony z ruchu, co niewątpliwie sprzyja spacerom. Rynek jest otoczony przez spójnie ze sobą architektonicznie budynki, a na jego środku znajdują się sporych wymiarów budynek Ratusza.

Plaża Open 2021 Białystok

Baza noclegowa w Białymstoku

Prezentujemy preferowane miejsca noclegowe podczas turnieju Plaża Open 2021 w Białymstoku.

Hotel BOSiR

ul. Wołodyjowskiego 5, 15-272 Białystok

Hotel Ibis Styles Białystok

al. Piłsudskiego 25, 15-444 Białystok

Hotel Branicki

ul. Zamenhofa 25, 15-435 Białystok