Deszczowe eliminacje Plaży Open w Myślenicach

W Myślenicach rozpoczął się ostatni turniej tegorocznej edycji Plaży Open. Siatkarki oraz siatkarze plażowi w strugach deszczu rozegrali eliminacje, z których cztery pary męskie i cztery damskie wywalczyły awans do turnieju głównego. Uczestnikom nie przeszkadzał momentami nawet rzęsisty deszcz. Rywalizacja była bardzo ciekawa i emocji nie brakowało.

Zmagania ostatniego turnieju Plaży Open w 2022 roku w Myślenicach rozpoczęły się w piątek od eliminacji. Siedem par damskich oraz piętnaście par męskich stanęło do rywalizacji o awans do turnieju głównego. Siatkarki zostały podzielone na dwie grupy, natomiast siatkarze grali systemem pucharowym.

W grupie A w rywalizacji siatkarek z pierwszego miejsca awansowała para Agnieszka Krawczyk/Klaudia Świstek, która najpierw pokonała duet Katarzyna Chmiel/Paulina Szczepanik 2:0, następnie przegrała 1:2 z zespołem Kamila Klajman/Sandra Sobór, by na koniec zmagań wygrać z dwójką Anzhela Zinchenko/Yuliia Shcholokhova 2:0. Drugą lokatę premiowaną awansem do turnieju głównego wywalczyły Klajman i Sobór, które poza zwycięstwem z Krawczyk/Świstek triumfowały także nad parą Chmiel/Szczepanik 2:0, ale przegrały 1:2 z Zinchenko/Shcholokhova.

W grupie B najlepsze okazały się Maja Salawa oraz Martyna Lewińska, które odniosły dwa zwycięstwa bez straty seta – z duetami Milena Kosek/Nikola Hajdas oraz Karolina Nowak/Joanna Moczko-Knapiak, walkowerem wygrały także starcie z parą Hanna Łabanowska/Karolina Tomaszewska, które nie przystąpiły do rywalizacji. Awans wywalczyły także Nowak i Moczko-Knapiak, które co prawda przegrały z dwójką Salawa/Lewińska, ale pokonały zespół Kosek/Hajdas 2:0, a do tego otrzymały punkty za zwycięstwo walkowerem z Łabanowską i Tomaszewską.

W rywalizacji siatkarzy swoje mecze walkowerem oddały dwa zespoły, pozostałe spotkania pierwszej rundy były dość jednostronne i zakończyły się w dwóch setach. Awans do drugiego etapu eliminacji wywalczyli Mark Zinchenko/Andrii Chelenyak, Artur Kosarzycki/Zenon Matras, Dominik Poznański/Ernest Kaciczak, Kyrylo Tereshchenko/Dmytro Hladyr, Oliwier Kowalik/Michał Curzytek, Piotr Filipowicz/Bartłomiej Gajdek, Thomas Hartles/Alani Nicklin oraz Antoni Piotrowski/Konrad Kraszewski.

W drugiej rundzie było już więcej walki. Kosarzycki i Matras dopiero po tie-breaku pokonali duet Zinchenko/Chelenyak, awansując tym samym do turnieju głównego. Poznański i Kaciczak 2:0 wygrali z dwójką Tereshchenko/Hladyr, jednak nie było to dla nich łatwe spotkanie – drugiego seta zwyciężyli po grze na przewagi 27:25. Trzecią ekipą, która wywalczyła awans do turnieju głównego, byli Filipowicz i Gajdek, którzy triumfowali 2:1 nad parą Kowalik/Curzytek. Na zakończenie eliminacji Nowozelandczycy Hartles/Nicklin 2:0 pokonali duet Piotrowski/Kraszewski.

Grupa B

Karolina Nowak/Joanna Moczko-Knapiak – Hanna Łabanowska/Karolina Tomaszewska 2:0
(21:0, 21:0)

Milena Kosek/Nikola Hajdas – Maja Salawa/Martyna Lewińska 0:2
(13:21, 7:21)

Karolina Nowak/Joanna Moczko-Knapiak – Milena Kosek/Nikola Hajdas 2:0
(21:7, 21:3)

Hanna Łabanowska/Karolina Tomaszewska – Maja Salawa/Martyna Lewińska 0:2
(0:21, 0:21)

Hanna Łabanowska/Karolina Tomaszewska – Milena Kosek/Nikola Hajdas 0:2