Żeńskie drużyny już gotowe do turnieju głównego Plaży Open w Rybniku

KPS_0249 (Custom)

W piątek poznaliśmy osiem kolejnych par, które zakwalifikowały się do turnieju głównego zawodów Plaży Open, które odbywają się w Rybniku.

W zawodach wzięła udział Aleksandra Sikorska, która wspólnie z Joanną Prus-Jezierską wygrała mecz w pierwszej rundzie eliminacji (po tie-breaku z Klaudią Perowicz i Nicole Jochym), ale w kolejnej musiały już uznać wyższość Klaudii Świstek i Pauli Słoneckiej (0:2).

Ponadto awans do turnieju głównego wywalczyły znane już z Plaży Open w Dąbrowie Górniczej m.in. Dominika Horbacz i Aleksandra Chyła, Agnieszka Adamek/Natalia Gruszczyńska czy Magdalena Szczytowicz/Michalina Tokarska. Przed własnś publicznością dobrze zagrała też Monika Brzostek, która wspólnie z Anetą Kaczmarek wygrały z młodymi kadrowiczkami Zuzanną Herrmann i Aleksandrą Stadnik.

Mecze turnieju głównego rozpoczną się w sobotę o godz. 9.

Przegrane na miejsach 25.-40.:
Świstek/Słonecka – wolny los
Perowicz/Jochym – Prus-Jezierska/Sikorska 1:2 (14:21, 21:19, 8:15)
Makaruk/Makaruk – wolny los
Sulej/Kucińska – wolny los
Adamek/Gruszczyńska – wolny los
Kirszenstein/Chyła – wolny los
Nowak/Mirosławska – wolny los
Chyła/Horbacz – wolny los
Tokarska/Szczytowicz – wolny los
Kałuża/Lueftner – wolny los
Szychowska/Rapacz-Martas – wolny los
Kaczorowska/Płodowska – wolny los
Karasiewicz/Bubak – wolny los
Wardęga/Konowoł – wolny los
Herrmann/Stadnik – Zatorska/Chudzik 2:0 (21:17, 21:16)
Kaczmarek/Brzostek – wolny los

Przegrane na miejsach 17.-25.:
Świstek/Słonecka – Prus-Jezierska/Sikorska 2:0 (21:8, 21:15)
Makaruk/Makaruk – Sulej/Kucińska 2:0 (23:21, 21:16)
Adamek/Gruszczyńska – Kirszenstein/Chyła 2:0 (21:14, 21:12)
Nowak/Mirosławska – Chyła/Horbacz 0:2 (9:21, 14:21)
Tokarska/Szczytowicz – Kałuża/Lueftner 2:0 (21:14, 21:18)
Szychowska/Rapacz-Matras – Kaczorowska/Płodowska 2:0 (21:13, 21:15)
Karasiewicz/Bubak – Wardęga/Konowoł 2:1 (13:21, 21:11, 15:6)
Herrmann/Stadnik – Kaczmarek/Brzostek 0:2 (7:21, 13:21)

I runda turnieju głównego (sobota, godz. 9):
Wawrzyńczyk/Saad – Makaruk/Makaruk
Tomala/Klocek – Karasiewicz/Bubak
Wiatr/Tylutki – Szychowska/Rapacz-Matras
Legieta/Gromadowska – Adamek/Gruszczyńska
Zackiewicz/Wołoszyn – Chyła/Horbacz
Zdon/Biranowska – Tokarska/Szczytowicz
Szajer/Bałdys – Kaczmarek/Brzostek
Balcerowicz/Pakuła – Świstek/Słonecka

 

fot. Kamil Pastusiak

Zobacz także...