Plaża Open wystartowała

IMG_3661 (Custom)

Po długim dniu zmagań w zmiennych warunkach poznaliśmy zawodników, którzy zakwalifikowali się do turnieju głównego w Gdańsku.

Z niecierpliwością czekałam na inaugurację cyklu Plaża Open i choć jeszcze dwa dni temu nie wiedziałam, czy dostanę wolne w pracy, to na szczęście się udało i mogłam się zjawić w Gdańsku – mówi Joanna Karasiewicz, która wspólnie z Agnieszką Wołoszyn awansowała, do turnieju głównego i w pierwszym meczu zmierzy się z Justyną Tylutki i Michaliną Tokarską. Dość spontanicznie okazało się, że w turnieju zagram z Agnieszką. I bardzo cieszymy się, że udało nam się w tych trudnych warunkach atmosferycznych zapewnić sobie dalszy udział w zmaganiach.

Udział w sobotnich rozgrywkach zapewnił sobie również wielokrotny reprezentant Polski – Michał Kądzioła, który w parze z Michałem Makowskim zmierzy się z Mateuszem Ziębą i Bartoszem Pietruczukiem. Ciekawie zapowiada się również starcie ubiegłorocznych srebrnych medalistów turnieju na Letnim Stadionie PGE – Mateusza Łysikowskiego i Martina Chiniewicza, którzy tym razem staną po przeciwnych stronach siatki. Partnerem Mateusza będzie Adrian Sdebel, a Martina Michał Korycki.

Do eliminacji zgłosiło się 14 par żeńskich oraz 36 męskich. Rywalizacja toczyła się od  godziny 9:00, aż do wieczora w bardzo zmiennych warunkach pogodowych.

W sobotę turniej główny rozpocznie się również o 9:00, a na kibiców czeka wiele atrakcji. Przede wszystkim spotkanie z złotymi medalistkami z Rio – wioślarkami Magdaleną Fularczyk-Kozłowską oraz Natalią Madaj. Od 13:00 będzie można otrzymać od nich autografy, a o godzinie 16:00 wystąpią w Meczu Gwiazd.

Program:
01 lipca – SOBOTA
8:45 weryfikacja zawodników i zawodniczek grających w turnieju głównym
9:00 – 19:00 Mistrzostwa Polski Kobiet i Mężczyzn turniej główny
10:00 – 16:00 E-Plaża Open
13:00 Siatkarskie warsztaty dla dzieci
16:00 Mecz Gwiazd VolleyStar vs PGE Stadion Letni

02 lipca – NIEDZIELA
9:00 Ćwierćfinały (z prawej strony drabinki) kobiet/mężczyzn
10:00 – 13:00 E-Plaża Open
11:00 PÓŁFINAŁY kobiet
11:30 PÓŁFINAŁY mężczyzn
14:00 VYLEJBALLON – turniej dla kibiców
15:00 Mecze o III miejsce
16:00 FINAŁ kobiet (Live TVP SPORT)
16:40 ZUMBA
17:00 FINAŁ mężczyzn (Live TVP SPORT)
17:50 Oficjalne zakończenie
18:15 Konferencja prasowa z udziałem zwycięzców

Eliminacje kobiet – wyniki:
Grupa A:
Pietroczuk/Baran – Sulej/Szajer 2:1 (21:16, 13:21, 15:13)
Balcerowicz/Balcerowicz – Pietroczuk/Baran 2:0 (21:19, 21:18)
Sulej/Szajer – Balcerowicz/Balcerowicz 0:2 (19:21, 19:21)

Grupa B:
Kirszenstein/Majkowska – Kłoda/Legieta 0:2 (11:21, 13:21)
Chyła/Horbacz – Kirszenstein/Majkowska 2:0 (21:9, 21:16)
Chyła/Horbacz – Kłoda/Legieta0:2 (19:21, 15:21)

Grupa C:
Wołoszyn/Karasiewicz – Świech/Klocek 2:0 (24:22,21:14)
Gierczyńska/Jundziłł – Klimiuk/Kaczorowska 2:0 (21:19, 21:9)
Świech/Klocek – Klimuk/Kaczorowska 1:2 (22:24, 21:19, 16:18)
Wołoszyn/Karasiewicz – Gierczyńska/Jundziłł 2:0 (21:18, 21:17)
Gierczyńska/Jundziłł – Świech/Klocek 2:0 (21:16, 21:16)
Klimiuk/Kaczorowska – Wołoszyn/Karasiewicz 0:2 (22:24, 15:21)

Grupa D:
Świstek/Słonecka – Gonerska/Sobór 2:0 (21:10, 21:10)
Orlicka/Łodej – Gajewska/Miechowicz 2:1 (21:10, 17:21, 15:11)
Gonerska/Sobór – Gajewska/Miechowicz 0:2 (15:21, 14:21)
Świstek/Słonecka – Orlicka/Łodej 2:0 (21:19, 22:20)
Orlicka/Łodej  – Gonarska/Sobór 2:0 (21:9, 21:9)
Gajewska/Miechowicz – Świstek/Słonecka 0:2 (18:21, 11:21)

Turniej główny kobiet:
R1. Aleksandra Zdon/Paulina Biranowska
R2. Magdalen Saad/Izabela Błasik
R3. Sandra Szychowska/Magdalena Rapacz-Matras
R4. Katarzyna Szałankiewicz/Joanna Wiatr
R5. Agnieszka Radkowiak-Kiedacz/Justyna Tomala
R6. Michalina Tokarska/Justyna Tylutki
R7. Agnieszka Adamek/Natalia Gruszczyńska
R8. Aneta Kaczmarek/Dorota Strąg
R9. Dominika Balcerowicz/Aleksandra Balcerowicz
R10. Martyna Kłoda/Kinga Legieta
R11. Agnieszka Wołoszyn/Joanna Karasiewicz
R12. Klaudia Świstek/Paula Słonecka
R13. Magdalena Orlicka/Marta Łodej
R14. Julia Gierczyńska/Patrycja Jundził
R15. Aleksandra Chyła/Dominika Horbacz
R16. Marta Pietroczuk/Karolina Baran

Pierwsza runda turnieju kobiet:
9:00  Zdon/Biranowska – Pietroczuk/Baran
9:00 Balcerowicz/Balcerowicz – Kaczmarek/Strąg
9:45 Radkowiak-Kiedacz/Tomala – Świstek/Słonecka
9:45 Orlicka/Łodej – Szałankiewicz/Wiatr
10:30 Szychowska/Rapacz-Matras – Gierczyńska/Jundziłł
10:30 Wołoszyn/Karasiewicz – Tokarska/Tylutki
11:15 Adamek/Gruszczyńska – Kłoda/Legieta
11:15Chyła/Horbacz – Saad/Błasik

Eliminacje mężczyzn – wyniki:

Runda I:
Firlej/Król – Czapla/Maciejewicz 2:0 (28:26, 21:15)
Kaniewski/Furtak – wolny los
Kujawski/Kaczorowski – wolny los
Wichłacz/Szostak – Łuszczewski/Patoła 0:2  (15:21, 16:21)
Dobrowolski/Klein – Rogiński/Witkowski 2:1 (22:20, 12:21, 15:12)
Kulig/Wichłacz – wolny los
Kopeć/Ciemachowski – wolny los
Jetke/Pasiński – Orzeł/Czaplicki 2:0 (21:9, 21:13)

Runda II:
Korycki/Chiniewicz – Firlej/Król 2:1 (22:24, 21:14, 15:11)
Szczechowicz/Piątkiewicz – Matyka/Kuźniak 2:0 (21:19, 21:11)
Wierzbicki/Tkaczuk – Lasoń/Słomian 2:0 (21:19, 21:18)
Kaniewski/Furtak – Zarankiewicz/Białecki 0:2 (17:21, 18:21)
Lewicki/Paszkowski – Kujawski/Kaczorowski 1:2 (21:17, 16:21, 13:15)
Popek/Dudek – Stępień/Kozłowski 0:2 (18:21, 12:21)
Maluchnik/Tomaczk – Prus/Okrzeja 2:1 (17:21, 21:12, 21:10)
Łuszczewski/Patoła – Makowski/Kądzioła 0:2 (16:21, 5:21)
Baran/Baran – Dąbrowolski/Klein 2:0 (21:12, 22:20)
Kownacki/Sulima – Końpa/Paszkowski 0:2 (13:21, 16:21)
Kaczmarek/Niewiadomski – Pawlik/Trzewik 2:0 (21:15, 21:17)
Kulig/Wichłacz – Smoliński/Przybylak 0:2 (16:21, 11:21)
Zdybek/Lewandowski – Kopeć/Ciemachowski 2:0 (21:17, 21:16)
Ilewicz/Wawrzyńczyk – Rączka/Grobelny 2:0 (21:14, 21:17)
Muszyński/Robak – Matyja/Antosik 2:0 (21:19, 21:15)
Pietraszko/Mariański – Jetke/Pasiński 1:2 (18:21, 23:21, 13:15)

 

Runda III:
Korycki/Chiniewicz – Szczechowicz/Piątkiewicz 2:0 (21:17, 21:16)
Wierzbicki/Tkaczuk – Zarankiewicz/Białecki 2:0 (21:12, 21:18)
Kujawski/Kaczorowski – Stępień/Kozłowski 1:2 (21:13, 14:21, 10:15)
Maluchnik/Tomaczk – Makowski/Kądzioła 0:2 (15:21, 19:21)
Baran/Baran – Końpa/Paszkowski 2:0 (21:13, 21:13)
Kaczmarek/Niewiadomski – Smoliński/Przybylak 2:0 (21:17, 21:17)
Zdybek/Lewandowski – Ilewicz/Wawrzyńczyk 0:2 (21:23, 17:21)
Muszyński/Robak – Jetke/Pasiński 1:2 (21:17, 15:21, 12:15)

Turniej główny mężczyzn:
R1. Adam Parcej/Bartłomiej Dzikowicz
R2. Bartek Malec/Bartłomiej Kiernoz
R3. Piotr Łukasik/Marcin Ociepski
R4. Roman Andrys/Adam Andrys
R5. Mateusz Zięba/Bartosz Pietruczuk (dzika karta)
R6. Jędrzej Brożyniak/Piotr Janiak
R7. Bartosz Lewicki/Tomasz Maziarek
R8. Mateusz Łysikowski/Adrian Sdebel
R9. Michał Korycki/Martin Chiniewicz
R10. Jakub Jetke/Artur Pasiński
R11. Krzysztof Baran/Patryk Baran
R12. Michał Makowski/Michał Kądzioła
R13. Maciej Stępień/Robert Kozłowski
R14. Sebastian Kaczmarek/Adrian Niewiadomski
R15. Piotr Ilewicz/Stanisław Wawrzyńczyk
R16. Tomasz Wierzbicki/Dariusz Tkaczuk

Pierwsza runda turnieju głównego:
9:00 Parcej/Dzikowicz – Wierzbicki/Tkaczuk
9:00 Korycki/Chiniewicz – Łysikowski/Sdebel
9:45 Zięba/Pietruczuk – Makowski/Kądzioła
9:45 Stępień /Kozłowski – Andrys/Andrys
10:30 Ocieski/Łukasik – Kaczmarek/Niewiadomski
10:30 Baran/Baran – Brożyniak/Janiak
11:15 Lewicki/Maziarek – Jetke/Pasiński
11:15 Ilewicz/Wawrzyńczyk – Malec/Kiernoz

Zobacz także...