Plaża Mikstów 2014 – finałowe rozstrzygnięcia.

Bardzo szybko minął weekend z Plażą Mikstów w Zbąszyniu. W ciągu dwóch dni zmagań poznaliśmy zwycięzców drugiej edycji turnieju nad Jeziorem Błędno.

Pierwsze pary pojawiły się w niedzielę na piasku o godzinie 11:30 i rozpoczęły walkę w dwóch meczach ćwierćfinałowych, rozgrywanych w tym samym czasie na sąsiadujących boiskach. W starciach lepsi okazali się Małgorzata Wawrzyńska/Paweł Kaczorowski oraz Anna Urych-Turska/Błażej Szubstarski. Ci pierwsi zmierzyli się w półfinale z Andrzejem Stankowskim i Olgą Filipiak ulegając przeciwnikom. Podobnie ułożył się drugi mecz decydujący o wejściu do finału. Urych-Turska/Szubstarski zostali pokonani przez Joannę Karasiewicz i Bartosza Kujawskiego.

Tak więc w meczu o 3. miejsce zmierzyły się pary Wawrzyńska/Kaczorowski oraz Urych-Turska/Szubstarski. W dwóch setach Małgosia z Pawłem pokonali swoich przeciwników i zdobyli brązowe medale Plaży Mikstów 2014. Natomiast finał nad jeziorem Błędno rozpoczął się o godzinie 15:00. Podczas najważniejszego pojedynku turnieju, prócz sportowych emocji towarzyszyła nam doskonała atmosfera, którą tworzyła publiczność licznie zgromadzona na trybunach. W finale, bez straty seta zwyciężyli Olga Filipiak i Andrzej Stankowski, zaś na drugim miejscu podium stanęła para z Nowego Dworu Mazowieckiego – Karasiewicz/Kujawski.

Drugi turniej Plaży Mikstów w Zbąszyniu przeszedł już do historii. Wszystkim, którzy pojawili się w zbąszyńskich Łazienkach w dniach 9-10 sierpnia, będzie kojarzył się jednak nie tylko ze sportowymi emocjami. Kibice z pewnością zapamiętają konkursy: Vyllej Ballona, Dziką Bombę czy chociażby popularny podczas turniejów w Zbąszyniu, konkurs o wdzięcznej nazwie… panierka!

Zawody nie mogłyby się odbyć bez pomocy Gminy Zbąszyń oraz Zbąszyńskiego Centrum Sportu, Turystyki i Rekreacji. Organizatorzy, zawodnicy i kibice mają nadzieję, że już w przyszłym roku spotkają się na trzecim ogólnopolskim turnieju mikstów w Zbąszyniu. Życzymy tego sobie i Wam. Do zobaczenia!

Drabinkę turniejową ze szczegółowymi wynikami znajdziecie TUTAJ.