Pierwsze pojedynki w Parku Śląskim

eiminacje 0

W piątek pod halą wystaw „Kapelusz” odbyły się eliminacje do turnieju głównego w Parku Śląskim.

Rano 32 pary męskie rozpoczęły zmagania o udział w turnieju głównym chorzowskich rozgrywek Plaży Open. System pucharowy wyłonił osiem par, które w sobotę przystąpią do zawodów. Kwalifikację do turnieju zapewnili sobie m.in. Artur z Tomaszem Wierzbickim, oraz Roman i Adam Andrys. Z turniejem w eliminacjach pożegnał się były środkowy reprezentacji Polski – Marcin Nowak.

Panie rywalizowały systemem grupowym. Dwie najlepsze pary czterech grup awansowały do sobotnich rozgrywek. W Parku Śląskim nadal w grze pozostały Justyna Tolutki i Michalina Tokarska, które bez starty seta awansowały do turnieju głównego.

W sobotę pierwszy gwizdek zaplanowano na godzinę 8:00. Zawodnicy proszeni są o stawienie się na boiskach o godzinie 7:30, w celu odebrania koszulek i przeprowadzenia weryfikacji.

Wyniki eliminacji mężczyzn:
Runda pierwsza:
Wierzbicki/Wierzbicki – Tyl/ Gamza 2:0 (21:10, 21:19)
Cukier/ Jetke – Łabuz/Mituniewicz 1:2 (17:21, 21:16, 18:20)
Czubiński/Sdebel – Chudzik/Zawadzki 2:0 (21:16, 21:13)
Pawlak/ Madej – Popek/Pełka 0:2 (15:21, 12:21)
Wójtowicz/Bułkowski – Knapiak/Pokorski 2:0 (21:8, 21:7)
Kopeć/ Mikołajczak – Michalski/Korycki      0:2 (10:21, 15:21)
Lewandowski/Józefowicz – Fogel/Nowak 1:2 (23:25, 21:19, 12:15)
Jaworski/Lach – Paszewski/Białecki 0:2 (12:21, 13:21)
Felisiak/Manios – Popek/Glanowski 2:0 (21:12, 21:19)
Piwowarczyk/Adamski – Kobierecki/Strożek 2:0 (21:17, 21:12)
Paszkowski/Kaszewiak – Macura/Łysikowski (21:19, 21:16)
Gepfert/Mach – Andrys/Andrys 0:2 (13:21, 6:21)
Skoneczny/Narowski – Porwoł/Radomski 2:0 (21:19, 21:16)
Meus/Kaleta – Kapuśniak/Tkaczuk 0:2 (6:21, 10:21)
Bania/Melnarowicz – Pawlik/Wiśniewski 2:0 (21:11, 21:13)
Kalis/Milanowski – Kiernoz/Malec 0:2 (11:21, 11:21)

Runda druga:
Wierzbicki/Wierzbicki – Łabuz/Mituniewicz 2:1 (21:14, 16:21, 15:12)
Czubiński/Sdebel – Popek/Pełka 2:0 (21:18, 21:18)
Wójtowicz/Bułkowski – Michalski/Korycki 2:0 (23:21, 21:15)
Fogel/Nowak – Paszewski/Białecki 0:2 (17:21, 21:23)
Felisiak/Manios  – Piwowarczyk/Adamski 2:1 (16:21, 21:19, 15:11)
Paszkowski/Kaszewiak- Andrys/Andrys 0:2 (12:21, 21:23)
Skoneczny/Narowski – Kapuśniak/Tkaczuk 0:2 (16:21, 19:21)
Bania/Melnarowicz – Kiernoz/Malec 0:2 (21:23, 13:21)

Rozstawienie par w turnieju mężczyzn:
R1:Brożyniak Jędrzej/Dzikowicz Bartłomiej
R2:Parcej Adam/Radojewski Mateusz
R3:Pliński Daniel/Wika Marcin
R4:Witczak Dominik/Kaczmarek Łukasz
R5:Zarankiewicz Mateusz/Ogórek Dawid (Dzika Karta)
R6: Kałuża Maciej/Chiniewicz Martin
R7:Mariański Bartosz/Radzikowski Kamil
R8: Kujawski Bartosz/Kaczorowski Paweł
R9: Wierzbicki Artur/Wierzbicki Tomasz
R10: Kiernoz Bartłomiej/Malec Bartek
R11: Felisiak Konrad/Manios Adam
R12: Paszkowski Andrzej/Białecki Adrian
R13: Wójtowicz Grzegorz/Bułkowski Dawid
R14:Andrys Roman/Andrys Adam
R15: Kapuśniak Marcin/Tkaczuk Dariusz
R16: Czubiński Kuba/Sdebel Adrian 

Pierwsza runda turnieju mężczyzn:
1: Brożyniak Jędrzej/Dzikowicz Bartłomiej – Czubiński Kuba/Sdebel Adrian
2: Wierzbicki Artur/Wierzbicki Tomasz – Kujawski Bartosz/Kaczorowski Paweł
3: Zarankiewicz Mateusz/Ogórek Dawid – Paszkowski Andrzej/Białecki Adrian
4: Wójtowicz Grzegorz/Bułkowski Dawid – Witczak Dominik/Kaczmarek Łukasz
5: Pliński Daniel/Wika Marcin – Andrys Roman/Andrys Adam
6: Felisiak Konrad/Manios Adam – Kałuża Maciej/Chiniewicz Martin
7: Mariański Bartosz/Radzikowski Kamil – Kiernoz Bartłomiej/Malec Bartek
8: Kapuśniak Marcin/Tkaczuk Dariusz – Parcej Adam/Radojewski Mateusz

Wyniki eliminacji kobiet:
grupa A:
Pietroczuk/Stępień – Pelc/Gryguć 2:0 (21:13 , 21:11)
Klita/Nowak – Szajer/Płodowska 0:2 (11:21, 9:21)
Szajer/Płodowska – Pelc/Gryguć 2:0 (21:16, 21:16)
Klita/Nowak – Pelc/Gryguć 2:0 (walkower)
Pietroczuk/Stępień – Klita/Nowak 2:0 (21:12, 21:3)
Pietroczuk/Stępień – Szajer/Płodowska 2:0 (21:16, 21:18)

grupa B:
Kwiatkowska/Adamek – Bubak/Sowińska 2:0 (21:8, 21:12)
Sulej/ Kucińska – Adamska/ Chojnecka  1:2 (21:17, 11:21, 4:15)
Adamska/Chojnecka – Buba/Sowińska 2:0 (21:17, 25:23)
Kwiatkowska/Adamek – Sulej/Kucińska 2:0 (21:10, 21:9)
Sulej/ Kucińska  – Buba/Sowińska 2:0 (21:11, 21:13)
Kwiatkowska/Adamek – Adamska/Chojnecka 2:0 (22:20, 21:9)

grupa C:
Kirszenstein/Chyła – Kotniewiecz/Świech 2:0 (21:14, 21:12)
Dzwonik / Olejniczak – Wyrzykowska / Bądel 0:2 (9:21, 13:21)
Wyrzykowska/Bądel – Kotniewiecz/Świec 2:0 (21:11, 21:16)
Kirszenstein/Chyła – Dzwonik / Olejniczak 2:1 (21:16, 18:21, 15:11)
Kirszenstein/Chyła – Wyrzykowska/Bądel 2:0 (22:20, 21:19)
Dzwonik/Olejniczak – Kotniewiecz/Świec 2:0 (21:11, 21:13)

grupa D:
Tylutki/Tokarska – Bałdys/Gryma 2:0 (21:16, 24:22)
Szychowska/Rapacz – Moczko/Jonak 2:0 (21:14, 24:22)
Moczko/Jonak – Bałdys/Gryma 0:2 (17:21, 16:21)
Tylutki/Tokarska – Szychowska/Rapacz 2:0 (21:19, 21:13)
Tylutki/Tokarska – Moczko/Jonak 2:0 (21:11, 21:9)
Szychowska/Rapacz – Bałdys/Gryma 2:0 (21:14, 21:16)

Rozstawienie par w turnieju kobiet:
R1:Saad Magdalena/Theis Aleksandra
R2:Kociołek Katarzyna/Strąg Dorota
R3:Wardak Martyna/Włoch Maria
R4: Wołoszyn Agnieszka/Gruszczyńska Natalia
R5:Bednarek Karolina/Szczytowicz Magdalena
R6: Legieta Kinga/Trybuła Agata
R7: Karasiewicz Joanna/Wawrzyńska Małgorzata
R8: Radkowiak-Kiedacz Agnieszka/Zdon Aleksandra
R9: Pietroczuk Marta/Stępień Aleksandra
R10: Kwiatkowska Aleksandra/Adamek Agnieszka
R11: Kirszenstein Karolina/Chyła Aleksandra
R12: Tokarska Michalina/Tylutki Justyna
R13: Szychowska Sandra/Rapacz Magdalena
R14: Wyrzykowska Kamila/Bądel Barbara
R15: Adamska Barbara/Chojnacka Agnieszka
R16: Szajer Marta/Płodowska Natalia

Pierwsza runda turnieju głównego kobiet:
1: Saad Magdalena/Theis Aleksandra – Szajer Marta/Płodowska Natalia
2: Pietroczuk Marta/Stępień Aleksandra – Radkowiak-Kiedacz Agnieszka/Zdon Aleksandra
3: Bednarek Karolina/Szczytowicz Magdalena – Tokarska Michalina/Tylutki Justyna
4:Szychowska Sandra/Rapacz Magdalena – Wołoszyn Agnieszka/Gruszczyńska Natalia
5: Wardak Martyna/Włoch Maria – Wyrzykowska Kamila/Bądel Barbara
6:  Kirszenstein Karolina/Chyła Aleksandra – Legieta Kinga/Trybuła Agata
7: Karasiewicz Joanna/Wawrzyńska Małgorzata – Kwiatkowska Aleksandra/Adamek Agnieszka
8: Adamska Barbara/Chojnacka Agnieszka – Kociołek Katarzyna/Strąg Dorota

 

Zobacz także...