Najlepsi siatkarze zagoszczą w Legionowie!

jaroslaw-lech-lodz-2014 0

Czołówka rankingu Polskiego Związku Piłki Siatkowej zawita do Legionowa. W tym samym czasie odbędzie się turniej w Nysie, jednak najlepsi polscy siatkarze plażowi wybrali Plażę Open!

Rozstawieni z numerem pierwszym są Michał Bryl i Kacper Kujawiak, czyli aktualni Mistrzowie Świata do lat 21. Tuż za nimi znaleźli się Jędrzej Brożyniak i Bartłomiej Dzikowicz, którzy w ubiegłym sezonie zwyciężyli w rankingu Plaży Open. W Turnieju Głównym zapewnione miejsce mają także byli reprezentanci Polski, Daniel Pliński/Marcin Wika.

Pierwszą tegoroczną „dziką kartę” Organizatorzy Plaży Open wręczyli drużynie Opel Nexteam, którą reprezentują Martin Chiniewicz i Maciej Kałuża. – Gdy pojawiła się informacja, że inauguracyjny turniej Plaży Open został przeniesiony z Nowego Dworu Mazowieckiego do Legionowa stało się dla nas jasne, że będziemy ubiegać się o uzyskanie „dzikiej karty” na ten turniej. Od paru lat trenujemy bowiem z Maćkiem na warszawskiej Białołęce, która znajduję się w bardzo bliskim sąsiedztwie Legionowa, a ja z kolei jestem mieszkańcem sąsiedniej gminy Nieporęt, więc można  stwierdzić, że będzie to dla nas turniej „u siebie”. Jestem przekonany, że sportowo oraz organizacyjnie będą to szczególne zawody, gdyż prywatnie współpracowałem z miastem Legionowo przy organizacji kilku eventów i  za każdym razem wszystko było na najwyższym poziomie, zapewne będzie tak i tym razem – powiedzieli zawodnicy, którzy otrzymali „dziką kartę”.
Poniżej program turnieju kobiet, rozstawienie w Turnieju Główny oraz w eliminacjach.
Program:

Sobota, 27.06.2015
08:00 – potwierdzenie udziału w eliminacjach mężczyzn
08:30 – odprawa techniczna
09:00 – 19:30 – eliminacje mężczyzn

Niedziela, 28.06.2015
08:00 – potwierdzenie udziału w Turnieju Głównym mężczyzn
08:30 – odprawa techniczna
09:00 – 20:00 – Turniej Główny mężczyzn

Poniedziałek, 29.06.2015
11:00 – 12:45 – ćwierćfinały mężczyzn
12:55 – 14:55 – półfinały mężczyzn
17:00 – 17:50 – mecz o 3. miejsce mężczyzn (transmisja w TVP Sport)
19:00 – 19:45 – finał mężczyzn (transmisja w TVP Sport)
19:50 – 19:55 – dekoracja, wręczenie nagród finansowych i rzeczowych, zakończenie turnieju
20:05 – konferencja prasowa z udziałem zwycięzców

Turniej Główny:
R1. Michał Bryl/Kacper Kujawiak
R2. Jędrzej Brożyniak/Bartłomiej Dzikowicz
R3. Jarosław Lech/Piotr Janiak
R4. Daniel Pliński/Marcin Wika
R5. Martin Chiniewicz/Maciej Kałuża (Dzika karta)
R6. Adam Parcej/Mateusz Radojewski
R7. Dominik Witczak/Łukasz Kaczmarek
R8. Andrzej Paszkowski/Waldemar Świrydowicz

Eliminacje:
E1. Bartosz Kujawski/Paweł Kaczorowski
E2. Marcin Nowak/Jakub Czubiński
E3. Mateusz Skoneczny/Tomasz Narowski
E4. Bartosz Lewicki/Tomasz Maziarek
E5. Stanisław Wawrzyńczyk/Marcin Kapuśniak
E6. Mateusz Zarankiewicz/Dawid Ogórek
E7. Dorian Poinc/Daniel Szaniawski
E8. Konrad Mańkowski/Robert Kozłowski
E9. Adrian Białecki/Bartosz Pietruczuk
E10. Bartłomiej Cukier/Jakub Jetke
E11. Łukasz Wichłacz/Mateusz Wichłacz
E12. Igor Kopeć/Przemysław Smoliński
E13. Mateusz Mikołajczak/Kamil Gutkowski
E14. Piotr Kaleta/Michał Meus
E15. Jakub Guz/Paweł Toborek
E16. Radosław Konieczny/Jan Krasińki
E17. Aleksander Mamełka/Andrzej Mamełka
E18. Janusz Prus/Patryk Bujniak
E19. Zenon Matras/Tomasz Dudek
Rafał Berwald/Dominik Jaglarski
Mateusz Dawidziuk/Artur Onopryjuk
Michał Kędzior/Jan Marat
Jakub Szymański/Krzysztof Szweda
Michał Drajer/Marcin Michalik
Andrzej Ignaciuk/Janusz Ignaciuk
Michał Słyk/Przemysław Kilijaniski
Artur Karniłowicz/Damian Wierzbicki
Dominik Wanat/Krzysztof Michalski
Piotr Kłaczek/Krzysztof Kłaczek
Michał Tomczak/Rafał Maluchnik
Daniel Kowalko/Adam Awksientjuk
Maciej Łabędź/Maciej Ignatowiski

Zobacz także...