Partner generalny
Lotto

Lotto_duże

Jest nam niezwykle miło poinformować, że marka LOTTO została Partnerem Generalnym tegorocznej edycji jedynego cyklu turniejów siatkówki plażowej w naszym kraju.

Zapowiada się fantastyczna impreza! Jeśli ktoś ma jeszcze wątpliwości czy w Polsce można organizować tego typu wydarzenia na światowym poziomie, to razem z nami powinien pojawić się na Plaży Open 2017 – powiedziała Aida Bella, Dyrektor Biura Rzecznika Prasowego Totalizatora Sportowego. To nie tylko siatkówka plażowa na najwyższym poziomie, ale także wspaniała rekreacja. Zapraszamy!  

Właściciel marki LOTTO – Totalizator Sportowy, swoją działalność rozpoczął ponad 60 lat temu, w 1956 r. Jego głównym zadaniem było gromadzenie środków na budowę urządzeń i obiektów sportowych oraz na finansowanie remontów infrastruktury sportowej. Dziś trudno sobie wyobrazić polski sport i spektakularne sukcesy naszych sportowców bez wsparcia LOTTO. Odbywa się ono na kilku płaszczyznach – od przekazywania środków z dopłat do gier liczbowych i loterii pieniężnych, po wsparcie klubów, organizacji i wydarzeń sportowych ze środków własnych.

Dopłaty do gier liczbowych i loterii trafiają na trzy fundusze celowe, w tym Fundusz Rozwoju Kultury Fizycznej (75% wpływów). Środkami dysponuje Ministerstwo Sportu i Turystyki, przeznaczając je na dofinansowanie projektów sportowych samorządów lokalnych, a także na realizację inwestycji o szczególnym znaczeniu dla polskiego sportu. Przez 15 lat – od 2000 do 2015 r. – na rachunek Funduszu trafiło ponad 10,6 miliarda złotych. Dzięki tym wpływom Ministerstwo Sportu i Turystyki stworzyło program rozwoju infrastruktury sportowej.

O modelowym kształcie współpracy można powiedzieć w przypadku relacji na linii Totalizator Sportowy – Polski Komitet Olimpijski. Współpraca rozpoczęta w 1994 r. podczas zimowych Igrzysk Olimpijskich w norweskim Lillehammer trwa po dziś dzień i jej rozwój planowany jest na kolejne lata. Totalizator Sportowy wspierał polski sport podczas Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Lillehammer (1994), Salt Lake City (2002), Vancouver (2010) oraz Soczi (2014) oraz Letnich Igrzysk Olimpijskich Atlanta (1996), Ateny (2004), Pekin (2008), Londyn (2012) oraz Rio de Janeiro (2016). Ponadto Totalizator Sportowy wspierał naszych reprezentantów podczas Igrzysk Europejskich, które odbyły się w 2015 roku w stolicy Azerbejdżanu – Baku.  W tym czasie polscy sportowcy zdobyli 74 medale podczas Igrzysk Olimpijskich oraz 20 krążków wywalczonych w trakcie Igrzysk Europejskich. Na imponujący dorobek 94 medali składa się: 26 złotych, 29 srebrnych oraz 39 brązowych.

Bardzo się cieszę, że Plaża Open, która z sukcesem ewoluowała z osiedlowego turnieju do rangi międzynarodowych turniejów Mistrzostw Polski, dołącza tym samym do grona tak zacnych organizacji, eventów i rozgrywek jak Memoriał Kamili Skolimowskiej czy LOTTO Ekstraklasa. Już teraz dziękujemy za zaufanie.  Jestem przekonany, że razem stworzymy jedno z największych sportowych wydarzeń tego lata! – powiedział główny organizator Plaża Open, Marcin Strządała.

2017 Facebook - Lotto v.3 (z logo)

Zobacz także...