Królowe Plaży Open zdetronizowane! Kadrowiczki wygrały w Manufakturze

Martyna Kłoda i Agata Ceynowa okazały się najlepsze podczas Plaży Open 2018 w Manufakturze. Tym samym przerwały hegemonię Agaty Wawrzyńczyk i Magdaleny Saad.

Piątkowa rywalizacja rozpoczęła się od ćwierćfinałów. Ostatecznie do półfinału dołączyły Martyna Kłoda/Agata Ceynowa, które w dwóch setach pokonały Monikę Brzostek i Agatę Kaczmarek oraz Agnieszka Adamek/Natalia Gruszczyńska. Druga z par wygrała z Sandrą Szychowską i Justyną Tylutki po tie-breaku.

Gruszczyńska i Adamek poszły nawet krok dalej i po świetnym meczu awansowały do finału. Pokonały Aleksandrę Zdon i Paulinę Biranowską 2:0 i po raz pierwszy w tym sezonie miały zagrać o złoto. Ich rywalkami były Kłoda i Ceynowa, które wygrały z Agatą Wawrzyńczyk i Magdaleną Saad, czyli zespołem, który wygrał dwa pierwsze turnieje Plaży Open 2018.

Mecz o trzecie miejsce przyniósł sporo emocji. Pierwszego seta Wawrzyńczyk i Saad przegrały ze Zdon i Biranowską do 23. Kolejny również zakończył się na przewagi i potrzebny był tie-break. W trzeciej partii Wawrzyńczyk i Saad ponownie pokazały swoją wyższość i turniej w Manufakturze zakończyły na trzecim miejscu.

Ciekawie było również w finale. Ostatecznie po dwóch setach lepsze od Gruszczyńskiej i Adamek okazały się Kłoda i Ceynowa. Zwycięstwo nie przyszło im jednak łatwo. W pierwszym wygrały do 18, a w drugim secie musiały grać na przewagi i wygrały do 25.

Kolejny turniej Plaży Open 2018 odbędzie się w Zamościu (20-22 lipca).