Grupowe kwalifikacje wyłoniły finalistki Pucharu Polski

elppbialystok3

Grupowe kwalifikacje były potrzebne do wyłonienia ośmiu żeńskich zespołów, które powalczą o Puchar Polski w siatkówce plażowej, który rozgrywany jest w ramach Plaży Open 2018.

W kwalifikacjach grało 16 drużyn, co oznaczało, że sędzia główny musiał rozpisać zawody na cztery grupy po cztery zespoły. Każda z par miała więc na awans trochę więcej szans, niż w przypadku systemu pucharowego.

Z bardzo dobrej strony pokazały się młode Zuzanna Herrmann i Klaudia Perowicz, które grały z bardziej doświadczonymi parami, a zdołały awansować do turnieju głównego. Ta sztuka się nie udała Litwinkom Birute Aleknaviciute /Ingrida Milkintaite, które wygrały tylko jedno spotkanie.

Ostatecznie do turnieju głównego awansowały Natalia Płodowska/Małgorzata Kaczorowska, Agnieszka Adamek/Natalia Gruszczyńska, Herrmann/Perowicz, Julia Gierczyńska/Patrycja Jundziłł, Agnieszka Wołoszyn/Izabela Zackiewicz, Dominika Balcerowicz/Kinga Pakuła, Sandra Szychowska/Magdalena Rapacz-Matras i Justyna Tylutki/Karolina Kirszenstein.

Turniej główny rozpocznie się w sobotę o godz. 9. Transmisje i wyniki na żywo na www.plazaopen.pl.

GRUPA A:

1. Gruszczyńska/Adamek (awans do turnieju głównego)
2. Kaczorowska/Płodowska (awans do turnieju głównego)
3. Aleknaviciute/Milkintaite
4. Sulej/Kucińska

Gruszczyńska/Adamek – Kaczorowska/Płodowska 2:1 (21:13, 21:23, 15:9)
Gruszczyńska/Adamek – Sulej/Kucińska 2:1 (21:13, 18:21, 15:13)
Gruszczyńska/Adamek – Aleknaviciute/Milkintaite 2:0 (21:16, 23:21)
Kaczorowska/Płodowska – Sulej/Kucińska 2:0 (21:10, 21:10)
Kaczorowska/Płodowska – Aleknaviciute/Milkintaite 2:0 (21:13, 21:17)
Aleknaviciute/Milkintaite – Sulej/Kucińska 2:1 (21:17, 15:21, 15:10)

GRUPA B:
1. Gierczyńska/Jundziłł (awans do turnieju głównego)
2. Wołoszyn/Zackiewicz (awans do turnieju głównego)
3. Wardęga/Bubak
4. Zielińska/Zielińska

Gierczyńska/Jundziłł – Wołoszyn/Zackiewicz 2:1 (22:20, 16:21, 15:8)
Gierczyńska/Jundziłł – Wardęga/Bubak 2:0 (21:9, 21:17)
Gierczyńska/Jundziłł – Zielińska/Zielińska 2:0 (21:12, 21:17)
Wołoszyn/Zackiewicz – Wardęga/Bubak 2:0 (21:10, 21:17)
Wołoszyn/Zackiewicz – Zielińska/Zielińska 2:0 (21:16, 21:9)
Zielińska/Zielińska – Wardęga/Bubak 0:2 (18:21, 19:21)

GRUPA C:

1. Perowicz/Herrmann (awans do turnieju głównego)
2. Balcerowicz/Pakuła (awans do turnieju głównego)
3. Chyła/Karasiewicz
4. Jochym/Chudzik

Balcerowicz/Pakuła – Chyła/Karasiewicz 2:0 (21:19, 21:14)
Balcerowicz/Pakuła – Perowicz/Herrmann 1:2 (26:24, 19:21, 13:15)
Balcerowicz/Pakuła – Jochym/Chudzik 2:0 (21:17, 21:16)
Chyła/Karasiewicz – Perowicz/Herrmann 0:2 (17:21, 19:21)
Chyła/Karasiewicz – Jochym/Chudzik 2:0 (21:14, 21:14)
Jochym/Chudzik – Perowicz/Herrmann 0:2 (14:21, 9:21)

GRUPA D:

1. Szychowska/Rapacz-Matras (awans do turnieju głównego)
2. Tylutki/Kirszenstein (awans do turnieju głównego)
3. Sikorska/Prus-Jezierska
4. Stadnik/Zatorska

Szychowska/Rapacz-Matras – Tylutki/Kirszenstein 2:0 (21:16, 21:16)
Szychowska/Rapacz-Matras – Sikorska/Prus-Jezierska 2:0 (21:11, 21:8)
Szychowska/Rapacz-Matras – Stadnik/Zatorska 2:0 (21:5, 21:4)
Tylutki/Kirszenstein – Sikorska/Prus-Jezierska 2:0 (21:19, 21:12)
Tylutki/Kirszenstein – Stadnik/Zatorska 2:0 (21:19, 21:18)
Stadnik/Zatorska – Sikorska/Prus-Jezierska 1:2 (21:18, 19:21, 13:15)

I runda turnieju głównego:
Wawrzyńczyk/Saad – Płodowska/Kaczorowska
Legieta/Wachowicz – Wołoszyn/Zackiewicz
Kaczmarek/Brzostek – Balcerowicz/Pakuła
Tomala/Klocek – Tylutki/Kirszenstein
Świstek/Słonecka – Szychowska/Rapacz-Matras
Zdon/Biranowska – Perowicz/Herrmann
Szczytowicz/Tokarska – Gierczyńska/Jundziłł
Szajer/Bałdys – Gruszczyńska/Adamek

Zobacz także...