Eliminacje w pięknym słońcu na kąpielisku „Ruda”

kloda-pietroczuk-rybnik-2015 0

W pierwszy dzień rybnickiego turnieju rozegrano wiele spotkań. Wyłoniły one po osiem par męskich i żeńskich, które w sobotę zagrają w turnieju głównym.

Piętnaście kobiecych par toczyło zmagania systemem grupowym. Powstały cztery grupy, z których awans zapewniały sobie po dwa zespoły. Wśród zwycięskich duetów są m.in. Aleksandra Zdon i Paulina Biranowska oraz Marta Pietroczuk z Martyną Kłoda.

Do eliminacji mężczyzn przystąpiło 26 par, w związku z czym rozgrywki odbywały się systemem pucharowym. Jedna porażka oznaczała koniec zmagań. Awans do turnieju głównego zapewnili sobie Mateusz Zarankiewicz z Dawidem Ogórkiem oraz Jakub Macura i Mateusz Łysikowski.

W sobotę pierwsze mecze rozpoczną się o godzinie 8:15. Do rozegrania jest czterdzieści osiem meczów, nie zabraknie więc zmagań na wysokim poziomie. A na kibiców czekają konkursy i świetna zabawa.

Program na sobotę:

8:15 – 19:00 Turniej główny kobiet i mężczyzn
10:00 – 18:00 Strefa Animacji dla dzieci
14:00 – Turniej Vyllejbalon dla każdego
15:30 – MECZ GWIAZD  – Rybnik vs VolleyStar
14:30 – 19:00 Konkursy dla kibiców

Eliminacje mężczyzn – wyniki:

Runda 1:
Andrys/Andrys – wolny los
Gregorowicz/Kańczok – Luber/Ciach 0:2 (17:21, 17:21)
Słonina/Piwowarczyk – Żwak/Kukulski 2:0 (21:14, 21:16)
Paprocki/Buryan – Korycki/Jetke 0:2 (7:21, 10:21)
Zdybek/Lewandowski – wolny los
Stręk/Pieniążek – Baniak/Melnarowicz 0:2 (13:21, 12:21)
Kaszewiak/Szabłowicz – Porwoł/Radomski 2:0 (21:12 ; 21:13)
Gamza/Tyl – Fogel/Adamajtis 0:2 (18:21 ; 14:21)
Skoneczny/Narowski – wolny los
Zarankiewicz/Ogórek – wolny los
Łysikowski/ Macura – Stach/Groszek 2:0 (21:19 , 21:16)
Paszkowski/Kaszewiak- Janik/Berger 2:0 (21:4, 21:12)
Poinc/Szaniawski – wolny los
Jajus/Formela – Lewicki/Lenc 1:2 (21:18,21:23,9:15)
Chudzik/Zawadzki – Popek/Glanowski 2:0 (21:12, 21:12)

Runda 2:
Andrys/Andrys – Luber/Ciach 2:0 (21:17, 21:15)
Słonina/Piwowarczyk – Korycki/Jetke 1:2 (21:18, 17:21, 13:15)
Zdybek/Lewandowski – Baniak/Melnarowicz 1:2(12:21,21:19,5:15)
Kaszewiak/Szabłowicz – Skoneczny/Narowski 0:2(16:21, 20:22)
Łysikowski/Macura – Poinc/Szaniawski 2:0 (21:14,21:13)
Zarankiewicz/Ogórek – Fogel/Adamajtis 2:0 (21:19,21:15)
Paszkowski/Kaszewiak – Lewicki/Lenc   0:2 (15:21, 21:23)
Chudzik/Zawadzki – Manios/Kujawiak 0:2 (13:21, 15:21)

Turniej mężczyzn:

R1. Jędrzej Brożyniak/Bartłomiej Dzikowicz
R2. Adam Parcej/Mateusz Radojewski
R3. Daniel Pliński/Marcin Wika
R4. Martin Chiniewicz/Maciej Kałuża
R5. Mateusz Łabuz/Piotr Adamski
R6. Bartłomiej Kiernoz/Bartłomiej Malec
R7. Bartosz Kujawski/Paweł Kaczorowski
R8. Jakub Czubiński/Konrad Felisiak
R9. Adam Andrys/Roman Andrys
R10. Adam Manios/Bartłomiej Kujawiak
R11. Mateusz Zarankiewicz/Dawid Ogórek
R12. Mateusz Skoneczny/Tomasz Narowski
R13. Bartłomiej Baniak/Marcin Melnarowicz
R14. Mateusz Łysikowski/Jakub Macura
R15. Maciej Lewicki/Adam Lenc
R16. Michał Korycki/Jakub Jetke

Runda pierwsza:

1: Brożyniak/Dzikowicz – Korycki/Jetke
2: Andrys/Andrys – Czubiński/Felisiak
3: Łabuz/Adamski – Skoneczny/Narowski
4: Baniak/Melnarowicz – Chiniewicz/Kałuża
5: Pliński/Wika – Łysikowski/ Macura
6: Zarankiewicz/Ogórek – Kiernoz/Malec
7: Kujawski/Kaczorowski – Manios/Kujawiak
8: Lewicki/Lenc – Parcej/Radojewski

Eliminacje kobiet – wyniki:

Grupa A:
Gorzka/Krawczyk – Sulej/Kucińska 2:1 (21:15,17:21,19:17)
Zdon/Biernowska – Gorzka/Krawczyk 2:0 ( 21:11, 21:13)
Zdon/Biernowska – Sulej/Kucińska 2:1 (21:15,15:21,15:9)

Grupa B:
Pietroczuk/Kłoda – Tekieli/Szajewska-Skuta 2:0(21:16,21:14)
Łęgowska / Pawlak – Nowak/Klita 2:0 (21:8, 21:19)
Tekieli/Szajewska–Skuta – Nowak/Klita 2:0 (21:15,21:9)
Pietroczuk/Kłoda – Łęgowska/Pawlak 2:0 (21:14, 21:13)
Tekieli/Szajewska–Skuta – Łęgowska/Pawlak 2:0 (21:15,21:9)
Pietroczuk/Kłoda – Nowak/Klita 2:0 (21:15,21:15)

Grupa C:
Tokarska/Tylutki – Sowińska/Bubak 2:0 (21:8, 21:18)
Pilarek/Adamska – Olipra/Klocek 2:1 (20:22,21:15,15:6)
Tokarska/Tylutki – Pilarek/Adamska 1:2 (21:14,19:21,8:15)
Olipra/Klocek – Sowińska/Bubak 2:0 (21:19,21:10)
Pilarek/Adamska – Sowińska/Bubak 2:0 (21:11,21:8)
Olipra/Klocek – Tokarska/Tylutki  2:1 (23:21,18:21,15:8)

Grupa D:
Pelc/Gryguć – Radkowiak-Kiedacz/Olejniczak 2:0 (21:15, 21:17)
Rapacz/Szychowska – Gryma/Baldys 2:0 (21:19,21:18)
Gryma/Baldys – Pelc/Gryguć 2:0 (21:13,21:15)
Rapacz/Szychowska  – Radkowiak-Kiedacz/Olejniczak 2:0 (21:16,21:14)
Rapacz/Szychowska  – Pelc/Gryguć  2:0 (21:11, 21:12)
Gryma/Baldys  – Radkowiak-Kiedacz/Olejniczak 2:0 (21:14,21:15)

Turniej kobiet:
R1. Joanna Wiatr/Martyna Wardak
R2. Agnieszka Wołoszyn/Natalia Gruszczyńska
R3. Magdalena Szczytowicz/Aleksandra Baron
R4. Dorota Strąg/Paulina Stasiak
R5. Karolina Kirszenstein/Aleksandra Chyła
R6. Agata Trybuła/Agnieszka Adamek
R7. Joanna Karasiewicz/Małgorzata Wawrzyńska
R8. Aleksandra Stępień/Maria Włoch
R9. Aleksandra Zdon/Paulina Biranowska
R10. Marta Pietroczuk/Martyna Kłoda
R11. Sylwia Pilarek/Barbara Adamska
R12. Magdalena Rapacz/Sandra Szychowska
R13. Joanna Gryma/Dominika Bałdys
R14. Weronika Olipra/Olga Klocek
R15. Justyna Tekieli/Małgorzata Szajewska-Skuta
R16. Monika Gorzka/Alina Krawczyk

Pierwsza runda:
1: Wiatr/Wardak – Gorzka/Krawczyk
2: Zdon/Biranowska – Stępień/Włoch
3: Kirszenstein/Chyła – Rapacz/Szychowska
4: Gryma/Bałdys – Strąg/Stasiak
5:  Szczytowicz/Baron – Olipra/Klocek
6: Pilarek/Adamska – Trybuła/Adamek
7: Karasiewicz/Wawrzyńska – Pietroczuk/Kłoda
8: Tekieli/Szajewska-Skuta – Wołoszyn/Gruszczyńska

Zobacz także...