Eliminacje finałowego turnieju Plaża Open za nami

Beznazwy-1

Ostatni turniej największego w Polsce cyklu turniejów siatkówki plażowej rozpoczął się w piątek na Plaży Dojlidy w Białymstoku. Mimo czwartkowej ulewy udało się przeprowadzić eliminacje do turnieju głównego.

W piątek do zmagań przystąpiło jedenaście par żeńskich. Eliminacje kobiet rozgrywano w trzech grupach. Bez większych problemów awans zapewniły sobie Justyna Tylutki i Michalina Tokarska, zwyciężając pierwszą grupę. Pierwszy dzień Plaży Open w Białymstoku również bez porażki zakończyły Aleksandra Chyła i Karolina Kirszenstein, dzięki czemu także są występu w turnieju głównym.

Wśród panów o miejsce w najlepszej szesnastce musieli walczyć srebrni medaliści z Zamościa – Mateusz Paszkowski i Mateusz Łysikowski. W pierwszej rundzie mieli wolny los, a w drugiej pokonali parę Poznański/Włodarczyk i zapewnili sobie udział w sobotnich rozgrywkach. Podobnie jak Adrian Białecki z Mateuszem Ziębą oraz Jakub Macura i Mikołaj Grobelny.

W sobotę na Plaży Dojlidy do zwycięzców eliminacji dołączą rozstawione pary. Wśród nich są liderzy rankingu PZPS – Adam Parcej i Bartłomiej Dzikowicz oraz Katarzyna Kociołek z Martyną Wardak. Obok siatkarskich zmagań zaplanowano również wiele atrakcji i animacji dla kibiców. A w Meczu Gwiazd, który w Białymstoku przybiera już tradycyjną formę pojedynku między siatkarzami a zawodnikami Jagiellonii Białystok.

PROGRAM ZAWODÓW:
30 lipca – SOBOTA
08:00 Weryfikacja zawodników grających w turnieju głównym
09:00 – 18:00 Mistrzostwa Polski Kobiet i Mężczyzn – turniej główny
15:00 3po3 czyli turniej VYLEJBALLON
15:30 ZUMBA dla kibiców
16:00 Mecz Gwiazd VolleyStar vs Jagiellonia Białystok
16:30 ZUMBA dla kibiców
20:00 Gala podsumowująca Plaża Open (Marina Dojlidy)

31 lipca – NIEDZIELA
09:00 Ćwierćfinały Plaża Open
10:00 PÓŁFINAŁY turnieju amatorskiego
11:00 PÓŁFINAŁY Plaża Open
12:00 FINAŁ turnieju amatorskiego
12:45 Warsztaty z Gosią Glinką i Marcinem Prusem
13:15 Mecz o III miejsce kobiet
14:15 ZUMBA dla kibiców
14:30 FINAŁ kobiet – transmisja w TVP 3 i TVP SPORT
15:30 Mecz o III miejsce mężczyzn – transmisja w TVP Sport
16:30 FINAŁ mężczyzn – transmisja w TVP SPORT
podczas finałów pokazy tańca i zumby
17:30 Konferencja prasowa z udziałem zwycięzców

 

Eliminacje kobiet:
grupa A:
Pniok/Dzwonnik – Gierczyńska Jundziłł 2:1 (12:21, 24:22, 15:6)
Tokarska/Tylutki – Pniok/Dzwonnik 2:0 (21:15, 21:17)
Gierczyńska/Jundziłł – Tokarska/Tylutki 0:2 (14:21, 9:21)

grupa B:
Kirszenstein/Chyła – Wachowicz/Antczak 2:0 (21:19, 21:16)
Stępień/Horbacz – Makaruk/Zięba 1:2 (16:21, 21:14, 11:15)
Wachowicz/Antczak – Makaruk/Zięba 1:2 (21:16, 6:21, 12:15)
Kirszenstein/Chyła – Stępień/Horbacz 2:0 (21:17, 26:24)
Stępień/Horbacz – Wachowicz/Antczak 2:0 (21:15, 21:17)
Makaruk/Zięba – Kirszenstein/Chyła 0:2 (14:21, 16:21)

grupa C:
Legieta/Biranowska – Konieczny/Bojko 2:0 (21:9, 21:12)
Sulej/Pakuła – Jagła/Orlicka 1:2 (19:21, 21:15, 6:15)
Konieczny/Bojko – Jagła/Orlicka 0:2 (10:21, 18:21)
Legieta/Biranowska – Sulej/Pakuła 2:0 (21:11, 22:20)
Sulej/Pakuła – Konieczny/Bojko 1:2 (17:21, 21:19, 11:15)
Jagła/Orlicka – Legieta/Biranowska 0:2 (14:21, 14:21)

Pary rozstawione w turnieju głównym:
R1. Katarzyna Kociołek/Martyna Wardak
R2. Aleksandra Zdon/Agnieszka Wołoszyn
R3. Magdalena Saad/Izabela Soja
R4. Natalia Gruszczyńska/Agnieszka Adamek
R5. Joanna Karasiewicz/Barbara Adamska
R6. Magdalena Rapacz-Matras/Sandra Szychowska
R7. Natalia Płodowska/Agnieszka Gruczek
R8. Justyna Tomala/ Agnieszka Radkowiak-Kiedacz
R9. Michalina Tokarska/Justyna Tylutki
R10. Karolina Kirszenstein/Aleksandra Chyła
R11. Paulina Biranowska/Kinga Legieta
R12. Magdalena Orlicka/Monika Jagła
R13. Alicja Zięba/Agnieszka Makaruk
R14. Aneta Dzwonnik/Weronika Pniok
R15. Dominika Horbacz/Aleksandra Stępień
R16. Katarzyna Bojko/Małgorzata Konieczny

Pierwsza runda – turniej kobiet:
1. Kociołek/Wardak – Konieczny/Bojko (9:00)
2. Tokarska/Tylutki – Tomala/Radkowiak-Kiedacz (9:00)
3. Karasiewicz/Adamska – Jagła/Orlicka (9:40)
4. Makaruk/Zięba – Gruszczyńska/Adamek (9:40)
5. Saad/Soja – Dzwonnik/Pniok (10:20)
6. Legieta/Biranowska – Rapacz-Matras/Szychowska (10:20)
7. Płodowska/Gruczek –Kirszenstein/Chyła (11:00)
8. Stępień/Horbacz – Zdon/Wołoszyn (11:00)

Eliminacje mężczyzn:
I runda:
Łysikowski/Paszkowski – wolny los
Poznański/Włodarczyk – Piłat/Ralko 2:0 (21:8, 21:13)
Furtak/Kaniewski – wolny los
Prus/Okrzeja – wolny/los
Adamski/Zarankiewicz – wolny los
Karniłowicz/Wierzbicki – Cieślak/Michalak 2:0 (21:11, 21:16)
Macura/Grobelny – Lewko/Magnuszewski 2:0 (21:16, 22:20)
Korycki/Kaszewiak – wolny los
Zięba/Białecki – wolny los
Załęski/Jackowski – Kownacki/Smereka 2:0 (21:19, 21:15)
Maluchnik/Tomczak – wolny los
Kobierecki/Kaczmarski – wolny los
Słyk/Piwowarczyk – wolny los
Kopeć/Paszkowski – wolny los
Ciach/Gusta – Wajszczuk/Antoniuk 2:0 (21:13, 23:21)
Zdybek/Lewandowski – wolny los

II runda:
Łysikowski/Paszkowski – Poznański/Włodarczyk 2:0 (21:11, 21:10)
Furtak/Kaniewski – Prus/Okrzeja 2:0 (21:19, 21:16)
Adamski/Zarankiewicz – Karniłowicz/Wierzbicki 0:2 (20:22, 11:21)
Macura/Grobelny  – Korycki/Kaszewiak 2:1 (21:13, 18:21, 15:13)
Zięba/Białecki – Załęski/Jackowski 2:1 (18:21, 21:16, 15:10)
Maluchnik/Tomczak – Kobierecki/Kaczmarski  2:0 (21:10, 21:16)
Słyk/Piwowarczyk – Kopeć/Paszkowski 1:2 (17:21, 21:19, 10:15)
Ciach/Gusta   – Zdybek/Lewandowski 0:2 (9:21, 11:21)

Rozstawieni w turnieju głównym:
R1. Adam Parcej/Bartłomiej Dzikowicz
R2. Bartek Malec/Bartłomiej Kiernoz
R3. Roman Andrys/Adam Andrys
R4. Martin Chiniewicz/Maciej Kałuża
R5. Szymon Gregorowicz/Mateusz Kańczok
R6. Mateusz Radojewski/Kamil Radzikowski
R7. Marcin Ociepski/Konrad Felisiak
R8. Bartosz Lewicki/Tomasz Maziarek
R9. Mateusz Łysikowski/Mateusz Paszkowski
R10. Jakub Zdybek/Paweł Lewandowski
R11. Mateusz Zięba/Adrian Białecki
R12. Jakub Macura/Mikołaj Grobelny
R13. Artur Karniłowicz/Damian Wierzbicki
R14. Michał Tomczak/Rafał Maluchnik
R15. Andrzej Paszkowski/Igor Kopeć
R16. Tobiasz Kaniewski/Mateusz Furtak

Pierwsza runda – turniej mężczyzn:
1. Parcej/Dzikowicz – Furtak/Kaniewski (9:00)
2. Łysikowski/Paszkowski – Lewicki/Maziarek (9:00)
3. Gregorowicz/Kańczok – Macura/Grobelny (9:40)
4. Karniłowicz/Wierzbicki – Chiniewicz/Kałuża (9:40)
5. Andrys/Andrys – Tomczak/Maluchnik (10:20)
6. Zięba/Białecki – Radojewski/Radzikowski (9:40)
7. Ociepski/Felisiak – Zdybek/Lewandowski (11:00)
8.  Paszkowski/Kopeć – Kiernoz/Ociepski (10:20)

Zobacz także...