Cieszyn zdał plażowy egzamin na 6!

Sukcesem, zarówno pod względem organizacyjnym jak i sportowym okazał się drugi turniej tegorocznego cyklu Plaża Open w Cieszynie.

W turnieju damskim w niedzielę rozegrano mecz o trzecie oraz pierwsze miejsce. W „małym finale” lepsze od pary Izabela Soja/Aleksandra Filip okazały się Karolina Baran oraz Maria Włoch wygrywając to spotkanie 2:1 (21:16; 11:21; 15:8). Z kolei w meczu o najwyższy stopień na podium Jagoda Gruszczyńska oraz Katarzyna Kociołek nie dały (szczególnie w drugim secie) szans parze Dorota Strąg/Agata Oleksy pokonując wspomniane zawodniczki 2:0 (21:18; 21:10). Zwycięska para przez turniej przeszła jak burza, nie doznając ani jednej porażki!

Z kolei w turnieju męskim ostateczne rozstrzygnięcia dla wielu mogą być zaskakujące. Spotkanie półfinałowe wygrali Adam Parcej/Mateusz Radojewski oraz Jarosław Lech/Sebastian Sobczak, pokonując odpowiednio Mateusza Łysikowskiego/Tomasza Wierzbickiego oraz Kamila Kwasowskiego/Wojciecha Włodarczyka. W meczu o brąz lepsi od pary łódzkiego SMS-u/reprezentantów Polski Łysikowskiego/Wierzbickiego okazali się przedstawiciele PlusLigi – Kwasowski/Włodarczyk wygrywając spotkanie 2:1 (21:19; 21:14). Sporą niespodziankę w wielkim finale sprawiła para Parcej/Radojewski pokonując w dwóch setach 2:0 (22:20; 21:16) wyżej notowaną parę Lech/Sobczak!

Jedną z atrakcji ostatniego dnia Plaży Open w Cieszynie były siatkarskie warsztaty dzieci i młodzieży z Grzegorzem Fijałkiem. Więcej o tym wydarzeniu będzie można przeczytać już jutro na łamach www.plazaopen.pl