Chiniewicz/Korycki świetni w Rybniku. Pierwsze złoto w sezonie

Bardzo dobrze spisali się Martin Chiniewicz i Michał Korycki, którzy wygrali złoty medal Plaży Open w Rybniku. W finale pokonali Adama Parceja i Bartłomieja Dzikowicza w trzech setach.

Niedzielna rywalizacja rozpoczęła się od ćwierćfinałów, w których walczyli Adam Parcej/Bartłomiej Dzikowicz z Dariuszem Tkaczukiem i Tomaszem Wierzbickim oraz Bartosz Kujawski/Paweł Kaczorowski z Martinem Chiniewiczem i Michałem Koryckim. Szczególnie wyrównane było pierwsze ze spotkań, w którego pierwszym secie teoretycznie faworyzowana para przegrała do 17. Tkaczuk i Wierzbicki, którzy w Rybniku prezentują naprawdę wysoki poziom, przegrali jednak kolejnego seta, a w tie-breaku wygrali również bardziej doświadczeni Parcej i Dzikowicz i zameldowali się w półfinale. W drugim ze spotkań Chiniewicz i Korycki bez większych problemów pokonali Kujawskiego i Kaczorowskiego.

W półfinale na rywali czekali Bartosz Pietruczuk/Adrian Białecki i Adrian Sdebel/Dawid Ogórek, a konkretniej… tylko ci pierwsi. – Z powodów zawodowych Adrian nie może wystąpić dziś w półfinale i ewentualnie meczach o medale – poinformował team Sdebel/Ogórek, który ostatecznie zajął czwarte miejsce w turnieju. Z kolei Chiniewicz i Białecki bezpośrednio awansowali do finału.

W drugim półfinale walczyli więc Pietruczuk/Białecki oraz Parcej/Dzikowicz. I tutaj znów wyszło doświadczenie drugiego z duetów, który mimo że znajdował się z prawej strony turniejowej drabinki, awansował do finału (2:0).

I kiedy wydawało się, że triumfują dobrze dysponowani Parcej/Dzikowicz, to Chiniewicz i Korycki zagrali w pierwszym secie minimalnie lepiej i wygrali do 19. Drugi set zakończył się już jednak zwycięstwem Parceja i Dzikowicza (21:18). W tie-breaku Chiniewicz/Korycki zbudowali sobie już przewagę, ale rywale zdołali jeszcze nawiązać z nimi kontakt. Po niesamowitej końcówce ostatecznie to pierwsza z tych drużyn triumfowała w Rybniku!

Kolejny turniej zaplanowano na 11-13 lipca w Łodzi.